ייעוץ לפני חקירה במשטרה – מה עושים? למי פונים?

כאשר מתבצעת עבירה פלילית יכול אדם להיות מוזמן לחקירה במשטרה או ברשות חוקרת כגון רשויות המס, רשות ניירות ערך, רשות ההגבלים העסקיים. ולכך יכולות להיות השלכות הרות גורל לאדם עצמו המוזמן אל החקירה וכמו כן לסביבתו. לכן יש לקחת ייעוץ לפני חקירה במשטרה ולא משנה כלל אם לצורך העניין האדם חף מכל פשע. כל החלטה שתילקח בעת חקירה מול אחת מרשויות חוק אלו עלולה להיות שגויה ולגרור אחריה החלטות משפטיות  בלי שהאדם הנחקר יהיה מודע לזכויותיו המלאות. לכן ייעוץ לפני חקירה הינו קריטי ובעל משמעות רבה להמשך ההליכים המשפטיים העומדים בפני כל מקרה לגופו. התייעצו עם משרד עורכי הדין מנשה- רון שהינם עורכי דין  המתמחים בתחום הפלילי ועבירות צווארון לבן ובעלי ניסיון של- 15 שנים בייצוג תיקי לקוחות בתחום אלו בהצלחה רבה.

ייעוץ לפני חקירה במשטרה - מה עושים? למי פונים?

קרדיט pixabay

הדברים אותם כדאי לדעת לפני זימון לחקירה

כאשר אדם מוזמן אל חקירה באחת מרשויות החוק, הוא אינו מודע כי ישנם כללים רבים על פיהם מתנהלת החקירה, ועל כן רצוי מאד לדעת את אותם כללים טרם הגעה לחקירה. מהם אותם כללים שרצוי וכדאי לדעת טרם הגעה לחקירה:

  • השאלה האם לסרב להגיע להזמנה לחקירה או האם מחויבים לענות על כל השאלות הנשאלות בחקירה, מה לענות או שפשוט לקום וללכת לא ניתן לדעת מהו קוד ההתנהלות הראוי והרצוי, ומאד לא מומלץ להתנהל על פי מה שנכון לפי הבנתכם בכדי לא להוסיף אפילו בטעות חטא על פשע
  • האם האדם המגיע לחקירה באחת מהרשויות לחקירה יודע מהן זכויותיו המלאות, הינה תשובה בגוף השאלה, כל אדם חייב להצטייד לפני חקירתו בייעוץ שיינתן לו כחוק על ידי עורך דין ואפילו אם האדם הנחקר הוא עורך דין המתמחה בפלילים
  • האם החקירה היא חקירה באזהרה ומה זה אומר מבחינת זכויות הנחקר, כיצד מתועדת החקירה, מי הגורם המגיש את כתב האישום
  • ישנם מקרים בהם הגורם שהזמין לחקירה מבקש מהנחקר בדיקת פוליגרף. האם יש להסכים לבדיקה זו, כיצד יש להתנהג בעת התשאול, האם להסכים לעימותים בעת הדרישה לכך בעת זימון לחקירה.

ייעוץ משפטי להמתקת הדין

מכירים את המשפט הנאמר בכל הסרטים בהם נתפסים החשודים במעשה פלילי, בעת עוצר השוטר את החשוד תוך כדי כניסה לניידת- כל מה שתגיד ישמש נגדך. ובכן, זה כך בדיוק כל מה שתאמרו בעת חקירה או לא תאמרו בחקירה יהיה ההבדל בין תיק שנסגר מחוסר ראיות  לעומת העמדה לדין העלולה לגרור אף הרשעה. החיים אינם סרט הוליוודי, ואינכם רוצים להמר על חייכם. צרו קשר עם משרד עורכי דין פליליים מנשה- רון המתמחים במשפט הפלילי ובעבירות צווארון לבן כבר- 15 שנים בהצלחה רבה בייצוג לקוחות, ובליווי ומתן ייעוץ משפטי בכל שלבי ההליך הפלילי ובמתן שירותים משפטיים ברמה הגבוהה ביותר.

הוספת מאמר לאתר?

קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל